PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123509}

Śniadanie na Plutonie

Breakfast on Pluto
7,3 22 715
ocen
7,3 10 1 22715
7,9 7
ocen krytyków
Śniadanie na Plutonie
powrót do forum filmu Śniadanie na Plutonie

człowieka rozbrajającego, czarującego,oryginalnego,delikatnego,emanującego wdziękiem,ciepłego,ekspresywnego,bezpośredniego mężczyzny czującego się obco w swym ciele, patrzącego z rezerwą,ironią, dystansem i z odmiennego punktu widzenia na zastaną rzeczywistość nietolerancji,konwenansów, hipokryzji,skostniałej oraz bezwzględnej moralności znieczulicy,brutalności, szykanowania indywidualizmu, która to od zawsze rzucała mu kłody pod nogi i piętrzyła trudności przed ,,Kicią",bytującą dzięki bujnej wyobraźni gdzieś w astralnej, wyimaginowanej, szczęśliwej przestrzeni,ale i na jawie potrafiącą nierzadko swym niewymuszonym czarem stopić apatię, chłód, uprzedzenia napotykanych na burzliwej drodze osób .Ten obraz to również manifest konieczności zmiany szwankującego w wielu aspektach świata, gdzie trudno znaleźć ciepło czy miłość, humanizm przeżywa kryzys, stosunki społeczne i polityczne nie akceptują żadnych odchyleń, oczy zamknięte są na cierpienia oraz wewnętrzne rozdarcia, non-konformizm, subtelna naiwność nieprzystosowanie do życia Patricka ignorującego przyziemne kwestie są piętnowane, a za to panuje niepisany nakaz angażowania się w rzeczy rzekomo najwyższej wagi i konflikty, oznaczające jedynie eskalację przemocy i rosnącą nienawiść. Pod wieloma względami tragiczna przecież historia zagubionej i wrażliwej ,,Kici" szukającej miejsca na tej Ziemi została przedstawiona w sposób barwny, lekki, przepełniony humorem, zaś tytułowy bohater wzbudza wielką sympatię oraz stanowi okaz transseksualisty będący perełką kinematografii, który poruszy serca nawet tych niestety nadal istniejących zapalczywych konserwatystów i zmusi ich do zastanowienia się nad istotą sformułowania ,,zło" oraz uznania jego ambiwalencji, bo chyba najgorszy jest w istocie brak dostrzegania najistotniejszych, bo głęboko ludzkich spraw oraz niezrozumienie dla nieszablonowości, podczas gdy zaiste bogata mozaika osobowości człowieczych to największy ludzki skarb.Szalonej penetracji świata przez głównego bohatera towarzyszy wspaniała,nastrojowa muzyka, co czyni film jaszcze bardziej klimatycznym, żywiołowym. Apel jeden-lepiej byłoby na Plutonie, ale my tez mamy niepowtarzalna szanse na reformę naszej, zbyt często nieciekawej rzeczywistości, a szczęście jest przewrotne i niespodziewane, ale ma rację bytu, gdyż ,,Kicia" mimo zawieruch ostaje się w swej niezmienionej,niezłamanej smutnymi okolicznościami ,urokliwej postaci, a przystań spokoju odnajduje tam, gdzie się go nie spodziewa, a mianowicie przy niefortunnym dawcy swego życia.

ocenił(a) film na 9

Taka intrygująca refleksja na temat filmu i tylko 8/10???
Zadaję sobie pytanie ile jest Audrey Hepburn(Śniadanie u Tiffaniego) w Gillianie Murphym, który zagrał rolę życia ale pozostaje tylko składową częścią(co prawda,bardzo istotną)całości.
A całość jest niemal magiczna,czaruje widza i pozwala wierzyć,że świat nieprędko się skończy jeśli takie filmy powstają i znajdują usatysfakcjonowanego widza.Mnie film zachwycił 9/10.Ukłony,esforty

esforty

Jakkolwiek popieram wszelkie zachwyty nad filmem "Śniadanie na Plutonie" i cudowną, genialną rolą Cilliana Murphy, to jednak byłabym ostrożna z tą "rolą życia" ;) To jest aktor absolutnie wybitny, a do tego młody, dlatego myślę, że podobnych "ról życia" będzie miał na swoim koncie jeszcze sporo. Czego mu gorąco życzę. Nie widziałam Peacock, ale za kreację w tym filmie chwali się go jeszcze bardziej (o ile to możliwe). Choć zgadzam się, że Patrick-Kicia to zjawisko absolutnie niezwykłe w filmie i ja od pierwszego obejrzenia pokochałam tę osóbkę miłością dozgonną ;)

ocenił(a) film na 9
selena78

Nie odmawiam aktorowi zagrania jeszcze wiele razy ról wybitnych czy przekraczania siebie w sensie zawodowym.Ale też nie mam wątpiwości ,że zadanie aktorskie w omawianym tytule było kosmicznie trudne.W moim odczuciu wszystko inne jest łatwiejsze od postaci Partrica-Kici do zagrania.Ukłony,esforty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones