PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123509}

Śniadanie na Plutonie

Breakfast on Pluto
7,3 22 734
oceny
7,3 10 1 22734
7,8 8
ocen krytyków
Śniadanie na Plutonie
powrót do forum filmu Śniadanie na Plutonie

Dla mnie arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Aktor grający główną rolę jest po prosu genialny, niesamowity. Oglądałam ten film jak zaczarowana, jest wyjątkowy. Nie wiem jak to opisać, ale warto obejrzeć chociażby dla kreacji głównego bohatera, facet dobrany do tej roli wprost idealnie, rozbrajający. Sama historia też świetna, zdjęcia cudowne, soundtrack świetny, słowem ARCYDZIEŁO.

ocenił(a) film na 9
wrzos09

Mam dokładnie takie same odczucia, film ŚNIADANIE NA PLUTONIE widziałam juz dwa razy i założę się, że z równie wielką przyjemnością obejrzę go po raz trzeci. Film ten spokojnie mogę zaliczyć jako jeden z moich ulubionych, bije od niego niesamowita magia, uwielbiam w nim właściwie wszystko od gry aktorskiej, po niesamowity soundtrack. Co tu dużo mówić? Jestem nim w niewyjaśniony sposób zachwycona ;D

CherryHeart

mnie jakoś nie wciągnął klimat filmu.... nie wiem czemu- może zbytnio się dłużył i brakowało jakiegoś kulminacyjnego momentu na który na początku liczyłam, mimo to kreacja Murph'ego genialna i pewnie ze względu na nią kiedyś do tego filmu wrócę

ocenił(a) film na 7
wrzos09

Dla mnie nie arcydzieło, ale na pewno dobra rzecz. Żeby w każdym innym filmie działo się aż tyle, co w tym. O innych sprawach napisano już pewnie dość, więc nie będę powtarzał
7/10

Muszrom

Poszłam swego czasu na ten film do kina,nie wiedząc w sumie dokładnie,co tak naprawdę będę oglądać i jaka byłam oczarowana tuż po seansie..Sama nie wiem,co mnie bardziej urzekło..historia sama w sobie,czy gra Cilliana Murphyego:) Film uroczy,chwilami śmieszny,ze spora nutką dramatu..do tego piękne zdjęcia i muzyka.Piosenka"Sugar baby love" długa dźwięczała mi w uszach:D

ocenił(a) film na 8
wrzos09

Może nie arcydzieło, ale na pewno świetny film. Obejrzałam dwa razy i na pewno wrócę do niego jeszcze nie raz. Sceny z aresztu są rewelacyjne - sama nie wiem, czy bardziej podoba mi się ich realizm, czy bajkowość.

ocenił(a) film na 9
wrzos09

Film zrobił na mnie wrażenie. Tragizm miesza się w nim z komizmem. Kontrowersyjnej treści poruszającej wiele zagadnień (m.in. konflikt w Irlandii, transseksualizm, homoseksualizm i kler na dokładkę) towarzyszy poszukiwanie miłości i swojego miejsca w życiu przez jednostkę nieakceptowaną w społeczeństwie, a co się z tym wiąże przełamywanie konwenansów. Film jest dynamiczny, z fajną ścieżką dźwiękową. Cillian Murphy faktycznie rewelacyjnie wcielił się w postać. Najbardziej daje do myślenia kontrast pomiędzy ludźmi, którzy wszystko biorą śmiertelnie poważnie a głównym bohaterem. W ogóle ta cała przemoc na tle religijnym, obłuda pobożnego społeczeństwa i stereotypowość w opozycji do szczerości i wrażliwości Patricka. Na dodatek jest to oparte na prawdziwej historii w jakimś stopniu, więc tym bardziej robi wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones