PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123509}

Śniadanie na Plutonie

Breakfast on Pluto
7,3 22 744
oceny
7,3 10 1 22744
7,8 8
ocen krytyków
Śniadanie na Plutonie
powrót do forum filmu Śniadanie na Plutonie

"Śniadanie na Plutonie" to, wg mnie, genialny film. Nie jest on o problemie transseksualizmu, ale o poszukiwaniu miłości. Tyle ciepła, ile w tym filmie, znalazłam tylko w "Motylim Cyrku", "Powrocie do Garden State", "Dziesięciocalowym Bohaterze" i "Tajemnicy Brokeback Mountain". Czy jesteście w stanie polecić równie ciepły film? Chętnie przeczytam każdą wypowiedź :)

ocenił(a) film na 9
ada0304

Mnie również bardzo spodobał się film. Nie mogłam oderwać oczu od głównego bohatera, mimo, że przebierał się za kobietę. Jak słusznie zauważyłaś, jest on przede wszystkim o miłości, ale również o poszukiwaniu akceptacji i samego siebie. Dodatkowo ukazana jest inność, niewpisywanie się w schematy czy odmienny poziom wrażliwości. Jeśli chodzi o podobne filmy, to "Śniadanie..." od razu skojarzyło mi się z "Biegając z nożyczkami"; jest to równie pokręcony a jednocześnie piękny film. Pozostałe filmy to "Świetliki w ogrodzie", "Sen na jawie", "Synekdocha, Nowy Jork", . Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to dam znać. Miłego seansu:)

MlodaPolnaBestia

Ooo, żadnego z tych filmów nie znam, być może obejrzę za jakiś czas. Thanks, dude ;).

PS Widzę, że obie chcemy obejrzeć "Chico i Rita". Ciekawe, jakie będzie :D

ada0304

Cześć Ado,mam prośbę,nie znalazłam pierwszysch dwóch filmów które polecasz w bazie filmwebu,czy mogłabyś podać np. tytuły po angielsku lub linka do recenzji tych filmów? Byłabym bardzo zobowiązana,Dziękuję,pozdrawiam,Monika.

Kochajaca_Sie_Smiac

Jasne, cieszę się, że się zainteresowałaś :).
http://www.filmweb.pl/Powrot.Do.Garden.State
http://www.filmweb.pl/film/Butterfly+Circus%2C+The-2009-542342

A jak Ci się spodobało "Śniadanie na Plutonie"? Nie widzę Twojej oceny, więc nie wiem, czy oglądałaś, czy nie oceniłaś :). Trzymaj się, Kochajaca_Sie_Smiac :)

ada0304

Witam Ado:-)
Dziękuję Ci ogromnie za szybką odpowiedź,to bardzo miłe z Twojej strony.
Śniadanie zamierzam obejrzeć tak szybko jak to tylko możliwe zainspirowana twoją recenzją.
Mam prośbę : nie znalazłam Dziesięciocalowego bohatera.... :-( Czy mogę Cię jeszcze raz prosić o linka!
Przepraszam za zawracanie Ci po raz kolejny głowy :-)

Kochajaca_Sie_Smiac

Witaj, witaj :),
tylko cieszy mnie to zawracanie głowy oraz moja inspiracja! :)
A "Dziesięciocalowy bohater" tutaj: http://www.filmweb.pl/film/Ten+Inch+Hero-2007-349848

Mam nadzieję, że filmy się spodobają i zaraz po obejrzeniu czekam na Twoją recenzję :). Do całego cyklu dodałabym "Debiutantów" sprzed roku, świetny film.

A jakie ciepłe filmy Ty polecasz, Kochajaca_Sie_Smiac?

ada0304

Witaj Ado :-)
Dziękuję za linki :-)
Przemyślę moje ulubione i prześlę je Tobie, mam nadzieję że Ci się spodobają.
Po obejrzeniu poleconych przez Ciebie filmów natychmiast napiszę recenzję.
Pozdrawiam ciepło , miłego dnia Ado , do usłyszenia :-)

Kochajaca_Sie_Smiac

Hej :),
w takim razie czekam na linki do Twoich filmów w tym klimacie :). Trzymaj się! I miłego weekendu :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones